1) Antimic Nedir?

Antimic® Sabancı üniversitesi lalaboratuarlarında, Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun yaklaşık 5 yıllık bir çalışması sonucu oluşturulmuş patentli nanoteknoloji dezenfektandır.

Bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu engelleyen,  çapraz bulaşmaları önleyen, uzun süre kalıcı etki sağlayan yeni nesil nanoteknoloji antimikrobiyal koruyucu malzemedir. 

Antimic® insan sağlığını tehlikeye sokacak ağır metal ve toksin kimyasallar içermeyen, subazlı, renksiz, kokusuz, uygulandığı tüm yüzeylerde bilinen bakteri, virüs ve mikropların birçoğunu yok eden ve üremelerini durduran güçlü bir etkiye sahip kalıcı antimikrobiyal koruyucu ajandır. 

Hemen hert ürlü yüzeye uygulanabilir. Tüm yapı ve malzemeleri 100 nanometreden küçük hijyen boşluklarına kadar inerek oluşturduğu, çok ince elastikcamsı bir tabakayla kaplar. Antimic®’ in farklı yüzeylerdeki kalıcılığı, farklı uygulamalarda, ulusal ve uluslararası birçok laboratuarlarda yapılan testler ile ispatlanmıştır.

2) Antimic Özellikleri

• NanoTeknoloji

Nano teknolojik Antimic uygulandığı yüzeyde nano ölçekte çok ince elastic ve camsı bir tabaka oluşturur ve yüzeyin bir parçası haline gelir.

• %100 Ekolojik

İnsan ve doğa sağlığını tehlikeye sokacakağı metal ve toksik kimyasallar içermez.

• Antibakteriyel

Koronavirüs, influenza, domuz gribine karşı etkili Antimic yüzeyde oluşturduğu ağ yapısı ile virüs yüzeyi ile temas ettiği anda hücre zarını parçalayarak yok eder. Antimicv irüs, bakteri, mantar oluşumunu tamamen engeller ve minimum 60 gün maksimum 90 gün koruma sağlar.

• Uygulanması Kolay

Antimic® birçok farklı yüzey ve zeminde kolaylıkla kullanılabilir ve uygulanabilir.

• Ağır Mettaller İçermez

Antimic® subazlıdır veiçerisinde herhangi ağır metaller ve alkol  içermez. Soluma cilt ve gıda temasında Antimic 100% güvenlidir.

3) Antimic KoronaVirüse karşı etkili midir?

Antimic korona viruse karşı etikilidir. Yeni korona virüs öldürmesi enkolay virüs türlerinden biridir. Basit bir şekilde sabun ve su ile ovalayarak yok edilebilir. Antimic her tür virüsü yok etme kiçin programlanmıştır;  bu sistemin arkasında bir mekanizma vardır.

EPA (Çevre Koruma Ajansı – ABD)’nin yayımladığı listeye göre; Poliovirus, Adenovirus ve Norovirus viruslerinin yok olmasında etkin olan dezenfektanlar SARS ve COV-2 (COVID-19) viruslerine karşı da etkilidir.

CLOSE

Ürün kategorileri

En çok oylanan ürünler

Add to cart
Open chat
Yardım ister misiniz?